Fotoğraf Sunumu: “Karadeniz Sevdası” – Yusuf Tatlıtürk

Fotoğraf Sunumu: “Karadeniz Sevdası” – Yusuf Tatlıtürk

Şubat ayı üye sunumlarımızda 20 Şubat 2020 Perşembe günü 20:00’de Yusuf Tatlıtürk’ün “Karadeniz Sevdası” adlı gösterisini izleyeceğiz.

Sunum, Drone ve fotoğraf çekimlerinden oluşan yaklaşık 4 dk lık bir Karadeniz seçkisi.

Yusuf Tatlıtürk

Optisyen gözlükçü Yusuf Tatlıtürk 28 Ocak 1970’te İstanbul’da doğdu. İlk ve orta okulu Kadıköy Koşuyolun’da, liseyi Üsküdar Akşam lisesinde tamamladı. Açık öğretim üniversitesini bırakarak askere gitti.

Gözlükçülüğe ilkokul yaz tatillerinde babasının yönlendirmesi ile başladı. İstanbul ve Türkiye’nin lider optik firmalarında çalışarak ve devamlı suretle kendini geliştirerek Türkiye Gözlükçüler Derneği eğitim komitesine kadar yükseldi. Halen Kadıköy Bağdat caddesinde CADDE OPTİK LENS SAN.TİC.LTD.ŞTİ firmasını sahibi olarak sektöre ve mesleğine gerekken katkıyı her daim sağlamaktadır.

12 06 2005 tarihinde Gülseher Düzeltir ile hayatını birleştirmiştir. Bu birliktelikten 26 04 2007 tarihinde kızları Dilay Tatlıtürk dünyaya gelmiştir. Halen mutlu ve huzurlu evlilikleri devam etmektedir.

Fotoğraf insanın hayatında her zaman var olsa da 2008 yılında bir merak ile içine girdiği kuyunun bu kadar derin olacağı hiçte aklına gelmemişti. Hobi olarak başladığı bu yolda meraklı kişiliği onu sürekli kendini yenilemeye ve geliştirmeye itmiştir. Bu bağlamda sevgili eşi Gülseher hanımın da katkısı ile Lotus Sanat da Şahin Dirican hocadan ilk profesyonel yardımını alarak fotoğrafa bakış açısını değiştirmiştir. (Şubat 2010 ) Sabit Kalfagil, Prof.Dr Özer Kamburoğlu, Erdal Kınacı, İbrahim Zaman, İzzet Keribar gibi ustaların seminerlerine katılarak kendisini geliştirmeye devam etmiştir.

Değerli dostları Mehmet Çetin, Erdil Yılmaz, Merih Akyol, Şevki Silan, Yüksel Altun ve Haluk Pektaş ile sık sık bilgi alış verişinde bulunarak bilgilerini pekiştirmiştir.

Artık fotoğraf onun için hobiden öte bir yaşam biçimi haline gelmiş, büyük bir tutku, peşinde koştuğu bir koça sevda haline dönüşmüştür. Hayatını ve programını hep bu sevdayı da içine katrak düzenlemeye ve yaşamaya başlamıştır.

HAYATIMA KATTIKLARINDAN VE KATAÇAKLARINDAN DOLAYI TEŞEKKÜRLER.

Yorumunuz

E-posta ile abone olun

Abone olmak ve e-posta ile bildirimler almak için e-posta adresinizi girin.

Blog İstatistikleri

  • 40.583 Ziyaretçi görüntüleme (05.Mart.2018 itibarı ile)