Derya YAZAR ile Sunum ve Söyleşi

Derya YAZAR ile Sunum ve Söyleşi

30 Kasım 2020 Pazartesi  akşamı saat 20:30’da Derya yazar ile “9 Kültür 9 Ülke” konulu sunum ve söyleşi yapacağız.

Bu söyleşide Derya Yazar bizlere kişisel tarihsel süreçteki yolculuğumun serüvenini, 9 ülkede çektiği fotoğrafları, 5 farklı konuda foto & video olarak paylaşacak.

Etkinliğimiz online olarak zoom üzerinden yapılacak olup; herkese açıktır.

Meeting ID : 886 8794 9191
Passcode.  : 270912

 

DERYA YAZAR

Özgeçmiş   :

Güzel Sanatlar Uzmanı & Sağlık Yönetim Uzmanı

AFIAP, EFIAP, HON.FSAP, SSS/R, HON.PG.NG, HON.APF, HON.FTPAS, HON.PIPC, HON.FPMP, Hon. Adv.PPI, CMP.PPI, Hon.CPE1971 Narman / Erzurum doğdu.
Haliç Üniversitesi Fotoğraf ve Video Yüksek Lisans ve Okan Üniversitesi Sağlık Yönetimi Yüksek Lisans mezunudur. “Sağlık Sektöründe Fotoğrafın Kullanımı ve Tarihsel Süreçteki Gelişimi” ile ilgili tez yazdı. Şizofreni ve Bipolar Bozukluğu olan hastalara “Sanat Terapisi” uyguladı.
Ulusal ve uluslararası fotoğraf yarışmalarında 300’den fazla ödüller kazandı.
“Uluslararası Fotoğraf Sanatı Federasyonu” (FIAP) tarafından 2017 yılında AFIAP (Sanatçı- FIAP) ünvanı, 2018 yılında ise EFIAP (Mükemmel-FIAP),
2019 yılında Hindistan Sigma Academy Of Phoyography India Hon.Fellowship ve dünyanın birçok ülkesindeki fotoğraf organizasyonları tarafından onur ünvanları verilmiştir.
Bir çok Karma Fotoğraf Sergilerinde eserleri yer almıştır.
Kişisel Fotoğraf Sergileri;
Emekçi Kadınlar”, “Yaşamdan Ölüme”, “Mucize Besin”, “Özgürlüğün Rengi, Mavi”,” Kapadokya Masalı”, “Kadının Doğası”, “Benin – Afrikalı Çocuklar”, “Bir Kadın Sanatçı ve Geleceğin Kadın Sanatçıları”, “Güvenli Şehir Nevşehir”, “Dünya Çocukları”, “Kapadokya’da Kış Masalı”, “Kapadokya’nın Sessiz Renkleri”, “Dünyanın Sessiz Renkleri”, “Ortaçağdan, Günümüze”. “Ganvie-Benin-Afrika”
Halen Kapadokya / Nevşehir / Türkiye’de yaşamakta olup evli ve bir çocuk annesidir. Fotoğraf çalışmalarının yanı sıra, uluslararası fotoğraf yarışmalarında jüri üyeliği, kurum ve kuruluşlara fotoğrafla ilgili eğitim, sunum ve söyleşiler yapmaktadır.

Yorumunuz

E-posta ile abone olun

Abone olmak ve e-posta ile bildirimler almak için e-posta adresinizi girin.