Cihan Karaca ile Sunum ve Söyleşi

Cihan Karaca ile Sunum ve Söyleşi

05 Mayıs 2022 Perşembe akşamı saat 20:30’da Cihan KARACA ile sunum ve söyleşi gerçekleştireceğiz.

Koyun Atlama Yarışı, Arda Kalanlar ve Yazmaların Yazgısı konulu belgesel çalışmaların dışında ayrıca. portfolyaları izleyeceğimiz Cihan Karaca ile keyifli bir söyleşi bizleri bekliyor.

 

Cihan KARACA

1973 Nazilli / AYDIN doğumludur.9 Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği Bölümü mezunudur.1999 yılından beri Nazilli’de sınıf öğretmenliği yapmaktadır.

Ağırlıklı olarak belgesel tarzda eserler ortaya koyan sanatçı, 2012 yılında ülkemizin en prestijli proje yarışması kabul edilen Sami Güner Kupasını ”Arda Kalan” fotoğraf sunumu ile almaya hak kazanmıştır.

2012 Yılında ülkemizin en prestijli fotoğraf festivali kabul edilen Uluslararası Bursa Fotofest’e davet edilerek ”Arda Kalan” fotoğraf sunumu ile festivalde ülkemizi başarıyla temsil etmiştir.

Eserlerinden biri (Children And Lamb) İspanya’da yer alan MUSEU INTERNACONAL  DE  FOTOGRAFIA Fotoğraf Müzesinin arşivine layık görülerek kalıcı olarak sergilenmeye başlanmıştır.

Ulusal ve Uluslararası olmak üzere bir çok fotoğraf yarışmasında jüri üyeliği yapmıştır.

Bireysel ve ortak olarak üretilmiş,başarısı Sami Güner Kupası kapsamında tescillenmiş 10 adet fotoğraf projesine imza atmıştır.Bir çok dernek ve kuruluşta bu projeleri izleyiciyle buluşturmuş,çeşitli derneklerde atölye çalışmaları gerçekleştirmiştir.Halen bu atölye çalışmalarına ve fotoğraf okuma etkinliklerine devam etmektedir.Çeşitli dernek,kulüp ve topluluklarda bugüne dek 100’e yakın sunum/söyleşi gerçekleştirmiştir.

Almış olduğu fotografik ünvanlardan bazıları..

EFIAP/d3 ,GPU CR4,GPU VIP5

 

Yorumunuz

E-posta ile abone olun

Abone olmak ve e-posta ile bildirimler almak için e-posta adresinizi girin.

Blog İstatistikleri

  • 40.583 Ziyaretçi görüntüleme (05.Mart.2018 itibarı ile)