Sayfa Seç

8 Ocak 2019 – Mustafa Bilge SATKIN “Belgesel Fotoğraf Üzerine Düşünceler ve Örnekler” sunumu ile konuğumuz

8 Ocak 2019 – Mustafa Bilge SATKIN “Belgesel Fotoğraf Üzerine Düşünceler ve Örnekler” sunumu ile konuğumuz

8 Ocak 2019 Salı akşamı 19:30’da Mustafa Bilge SATKIN “Belgesel Fotoğraf Üzerine Düşünceler ve Örnekler” sunumu ve söyleşisi ile konuğumuz olacak.

Bu güzel sunum ve söyleşiye, üyelerimiz, fotoğraf dostlarımız, sanatseverler davetlidir.

Etkinliklerimiz ücretsiz olup, derneğe katkıda bulunmak isteyenlerin, üye olmalarını rica ediyoruz.

Görüşmek dileğiyle,

Günümüzde, fotoğrafın belgeleme özelliğinin yanı sıra, bilgilendirme, bazı konulara dikkat çekme, toplumsal sorunlara eğilme, toplumsal bellek oluşturma, toplumun kültür birikimlerini gelecek nesillere aktarma gibi yeni işlevleri vardır. Bütün bu işlevler, “belgesel fotoğraf‟ olarak adlandırılan bir türün oluşmasına neden olmuştur. Bu üretim şekli; konu seçimi, hikâye bağlamı ve çekilen fotoğrafların seçimine kadar birçok aşamayı içinde barındıran bir süreçtir.

MUSTAFA BİLGE SATKIN

1978 yılında doğdu. 1995 yılında fotoğraf kariyerine başladı. Lisans ve yüksek lisans eğitimlerini Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümünde, Sanatta Yeterlik Eğitimini Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde tamamladı. 2006 yılından beri Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümünde çeşitli dersler vermektedir. Yurtiçi ve yurtdışında birçok karma sergiye katıldı. “Siyah-Beyaz İstanbul”, “Scarecrow”, “Zamansız Ülke Afganistan” ve “AVM: Modern Panayırlar” adlı kişisel fotoğraf sergileri bulunmaktadır. İran, Yemen, Afganistan ve Lübnan gibi ülkelerde çektiği foto-röportajlar Anadolu Ajansı, Afp ve Getty İmages’ da yayımlandı. Halen sosyal içerikli belgesel fotoğraf çalışmalarına devam etmekte ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı Türkiye’nin (UNDP) projelerinde fotoğrafçılık görevini sürdürmektedir.

 

Yorumunuz

E-posta ile abone olun

Abone olmak ve e-posta ile bildirimler almak için e-posta adresinizi girin.

Blog İstatistikleri

  • 40.704 Ziyaretçi görüntüleme (05.Mart.2018 itibarı ile)