Yönetim kurulumuz 2019 yılı proje çalışmaları duyurusu

Arkadaşlar merhaba,

Yeni katılan arkadaşlar için hatırlatma yapmak istiyoruz.

Bu sene dernek olarak 3 proje, İstanbul’daki diğer dernekler ile beraber yapılan 1 proje ile toplam 4 proje ve bir de Doğa/Manzara Grubu’nu yürütüyoruz.

Proje yapmamızdaki amacımız, üyelerimizin teknik, ışık, kompozisyon, bakış açısı gibi bir çok fotoğrafik bilgilerinin artması hedef alınmıştır.

* Birinci proje “Kadınca-Emek”, bu projemizin sergisi 8 Mart Kadınlar Günü’nde Kozzy’de açılacak.. Projenin danışmanlığını Mustafa Bal yapıyor.

Amacımız bütün üyelerimizden en az 1 fotoğraf almak.

* İkinci proje “Kadıköy Gece”, bu projenin danışmanlığını Yüksel Altun yapıyor. Bu projemizin amacı gece ve az ışık konusundaki bilgilerinizi artırmaktır.

Bu projenin sonunda da sergi yapılacak olup amacımız Kadıköy Belediyesi ile birlikte organize olmaktır. Amacımız bütün üyelerimizden en az 1 fotoğraf almak.

* Üçüncü proje “Yaşamın İçinden”, bu projenin danışmanlığını Marmara Üniversitesi’nden Prof. Oktay Çolak yapıyor.

Bu projemizin amacı portre konusundaki bilgilerimizi geliştirmektir. Bu proje 1 yıl sürecek olup, sergi tarihi proje bittiğinde belirlenecek. Bu projenin bir ücreti var..

* İstanbul’daki diğer dernekler ile beraber ortaklaşa yapılan proje “Değişen İstanbul…” Projenin amacı İstanbul’daki derneklerin bir araya gelmesidir.

* Doğa/Manzara Grubu, bu grubun amacı ülkemizin eşsiz doğasını ve coğrafyasını tanımak ve tanıtmak.

Bu doğrultuda her ay bir araya gelip beraber ya da ferdi olarak çektiğimiz fotoğrafları ışık ve kompozisyon açısından değerlendiriyor ve sergi için arşivliyoruz.

Geçen sene ilk sergimizi açtık. Bu sene de 2. sergimizi açacağız. 5 sergi sonunda dernek olarak bir kitap çıkartmak hedefimiz. Bu grubun sorumluluğunu Şevki Silan yapıyor.

Bu projelerden, istediklerinize katılım sağlayabilirsiniz.

Daha fazla bilgi ya da katılmak için projelerin danışmanlarından ya da başkanımızdan bilgi alabilirsiniz.

Hem derneğimize hem de projelere katılım için arkadaşlarınızı davet etmenizden memnuniyet duyarız.

Sevgiler,

Yönetim Kurulu

Yorumunuz

E-posta ile abone olun

Abone olmak ve e-posta ile bildirimler almak için e-posta adresinizi girin.