Hayrettin Kağnıcı ile Sunum ve Söyleşi

Hayrettin Kağnıcı ile Sunum ve Söyleşi

100’ün üzerinde ülke gezen ve fotoğraflayan Hayrettin Kağnıcı ile “Moğolistan” üzerine fotoğraf sunumu ve söyleşisi yapacağız.

03 Haziran 2020 Çarşamba akşamı saat 20:00’da başlayacak olan etkinliğimiz “Zoom” üzerinden yapılacak olup, herkes açıktır.

Meeting ID: 840 6577 4295
Password: 877796

 

Hayrettin KAĞNICI;

Makina yüksek mühendislik eğitiminden sonra kendi firmasını kurarak iş hayatına atılmış, sanayi makinaları konusunda uzun yıllar sektörde hizmet vermiş, özellikle metal ve çeliklerin kesilmesi konusunda uzmanlaşmıştır.

Sivil Toplum Örgütlerinin çok önemli olduğuna inanmış ve bir çok STK’larda aktif olarak görev almıştır.

Profesyonel iş hayatının yanı sıra, yıllardan beri süre gelen seyahat etme ve fotoğraf çekme tutkusu önceleri “fırsat buldukça” diye nitelerken, sonraları bu tutkusuna daha fazla zaman ayırmaya başlamıştır.

Hayrettin Kağnıcı 100’ün üzerinde gezdiği ülkelerde, farklı kültürlerdeki yaşamları ve bu yaşamların temel unsurları olan “insan”ı fotoğraflarında yansıtmaya almıştır.

2015 yılında farklı şehirlerde açtığı “Dünya Mirası ve insan” konulu fotoğraf sergisi ile dünyada 21 ülkedeki Unesco Dünya Miras Listesinde olan kültürel değerleri sergilemiştir.

2017 yılında “Moğolistan ve altın kartallar” konulu fotoğraf sergisi açmıştır.

Ayrıca fotoğrafladığı ülkeler hakkında bir çok yerde fotoğraf sunumu ve söyleşiler yapmıştır.

Kültürleri ve medeniyetleri yaratan insanı, farklı ortamlarda fotoğraflamaya çalışıp, gözlemlerini ve fotoğraflarını web sitesinde paylaşmaktadır.

Yorumunuz

E-posta ile abone olun

Abone olmak ve e-posta ile bildirimler almak için e-posta adresinizi girin.