Cenk Gençdiş ile Sunum ve Söyleşi

Cenk Gençdiş ile Sunum ve Söyleşi

03 Kasım 2020 Salı akşamı saat 20:30’da Cenk Gençdiş ile “Fotoğrafta Anlatım Dili Oluşturmak” konulu sunum ve söyleşi yapacağız.

Fotoğrafta Anlatım Dili oturumunda fotoğraflarınızın sıradan güzellikten akılda kalıcı anlatımlara nasıl dönüşeceğine ilişkin çalışmalar yapacağız. Konuyu seçmekten, bakış açısına, fotografik anlatımı oluşturacak ayrıntılardan, sembolleri kullanmaya birçok görsel öğenin bir arada nasıl kullanacağını örnek fotoğraflar üzerinde konuşacağız.

 

Etkinliğimiz online olarak zoom üzerinden yapılacak olup; herkese açıktır.

Meeting ID : 889 5758 9795
Passcode.  : 270912

 

CENK GENÇDİŞ

Olympus Uluslararası Marka Elçisi. 30 yıldır profesyonel olarak fotoğrafla uğraşıyor. Fotoğraf ve yazıları birçok dergide yayınlandı. Türkiye’nin ve dünyanın farklı yerlerinde sergiler açtı, gösteriler yaptı, söyleşi ve sunumlar düzenledi. Çeşitli yarışmalardan ödüller kazandı.

1995 yılından bugüne binlerce kişiye fotoğraf dersleri verdi. 50’yi aşkın kurum ve kuruluşta fotoğraf eğitmenliği ve danışmanlık yaptı. 20’den fazla ülkeye fotoğraf danışmanı olarak seyahatler düzenledi. 2000 yılı mayıs ayında FOTOTREK FOTOĞRAF MERKEZİ’ni kurdu.

İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti etkinlikleri içerisinde Fotoğraf Geçidi: İstanbul 2010’un organizasyonunu yaptı. 7 Fotoğraf Albümü ve 4 Sergi Okuması kitabının da yayıncılığını gerçekleştirdi.

İnsan ve Portre, Etkili Fotoğraflar için Kompozisyon, Fotoğrafça Anlatım, Yol(cu)luk ve Yol(cu)luk-2 isimli beş kitabı, Eski Kıtanın Yollarında isimli bir fotoğraf albümü bulunmaktadır.

 

Yorumunuz

E-posta ile abone olun

Abone olmak ve e-posta ile bildirimler almak için e-posta adresinizi girin.

Blog İstatistikleri

  • 40.583 Ziyaretçi görüntüleme (05.Mart.2018 itibarı ile)