Alberto Modiano ve Yüksel Özen ile Sunum Söyleşi

Alberto Modiano ve Yüksel Özen ile Sunum Söyleşi

30 Kasım 2021 Salı akşamı saat 20:30’da Alberto Modiano ve Yüksel Özen ile “Karanlık Oda” ve ”Zaman ve Mekan İçinde Musevilik” konulu sunum ve söyleşi gerçekleştireceğiz.

Etkinliğimiz online olarak zoom üzerinden yapılacak olup; herkese açıktır.

ALBERTO MODİANO

1960 yılında İstanbul doğdu. İstanbul Ayvansaray Üniversitesi, Plato Meslek Yüksek Okulu Fotoğraf ve Sinema mezunudur. 1979’da fotoğrafa başladı. 1983 yılında dernek etkinliklerine katılarak çalışmalarını yoğunlaştırdı. 1995–1996 dönemi İFSAK Yönetim Kurulu Başkan yardımcılığı görevini sürdürmüştür.

1996 yılında TRUVA Kültür ve Sanat Derneği tarafından “Yılın Fotoğraf Ödülü” sunulmuştur. 2014 yılında FKD Kültür Ödülünü paylaşmıştır. Mayıs 2016”da Avrupa Birliği Parlamentosu dahilinde düzelenen “A Europe of Diasporas” yarısmasında ikincilik ödülünü kazanmıstır.

20 yıllık bir çalışma sonunda oluşturduğu Türkçe Fotoğraf Yayınları Kütüphanesi, Adana B.Şehir Belediyesi, Altın Koza Vakfı tarafından sahiplenilerek, “Adana Sinema Müzesi”de sergilenmektedir..

BASAF ve İFSAK ONUR ÜYESİDİR.

10 fotoğraf kitabı, 2 biyografi kitabı, 1 şiir, 1 öykü ve 1 fotoğraf albümü yayınlanmıştır.

Halen 500. Yıl Türk Yahudileri müzesinde Görsel ve belgesel film danışmanı ve Arşiv Koordinatörü olarak çalışmaktadır. Fotoğrafın yanı sıra belgesel sinema, fotoğraf eğitmenliği ve sanat fotoğrafçılığı yapmakta, fotoğraflı edebiyat öyküleri yazmaktadır.

albertomod@gmail.com   Tel:532 285 13 39

——————————————————————————————————————————————

Yüksel Özen

1972 istanbul üsküdar doğumlu, oniki yaşındayken babası sayesinde ilk fotograf makinesi ile tanıştı. Anadolu Üniversitesi Endüstriyel İlişkiler Çalışmalar Ekonomisi ve İstanbul Ayvansaray Üniversitesi    Plato Sanat Fotoğrafçılık & Görüntü Yönetmenliği bölümü okudu.

Lise yıllarında fotografa merakı hep vardı,  fotograf klüplerinde fotograf çalıştı, bu merak artınca eğitimler almaya başladı. Kendini geliştirerek flimli makineler dışında gelişen teknoloji ile digital fotografçılık alanında profesyonel olarak çalıştı, çeşitli ajans ve prodüksiyon şirketlerinde, moda ve cast fotografçılığı yaparak devam etti. İlerleyen zaman içerisinde kendisini kurgusal sanatsal fotograflar üretmeye devam etti.

Uluslararası web fotograf yarışmalarında deneysel,resimsel soyut fotografları ile başarı ödüllerine ve sertifkalara layık görüldü. Birçok sergi ve sempozyuma katıldı.

Çeşitli dergilerde Vogue İtalia, Essence Look Over, Dark Beauty ,500px ve Gazetesanat.com gibi web magazin bloglarda fotografları  ropörtajları yayınlandı, İstanbul Mercedes Fashion Week’ de  Ajanslara Defile ve Moda fotografçılığı yaptı. Fotograf ile ilgili çalışmalarına halen devam etmektedir. Unesco AIAP İnternational Art Turkey / Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği. UPSD’ ninde bir üyesidir.

Mail : yukselozen1@gmail.com  İnstagram : yukselozenportraits Tel – 0542 844 39 15

Yorumunuz

E-posta ile abone olun

Abone olmak ve e-posta ile bildirimler almak için e-posta adresinizi girin.